poniedziałek, 27 lutego 2012

dobry blog

Hej, dzis cos o blogerach/blogerkach ogolnie 'nasze blogi' .
Pisać bloga może każdy. Nie są do tego potrzebne żadne specjalne umiejętności, ani  też wielkie zdolności. Zacząć można w dowolnym momencie (w dowolnym też można    skończyć, ale nie o tym traktować ma ten blog). Tak naprawdę potrzebne są tylko chęci i trochę wolnego czasu. A właściwie to całkiem sporo wolnego czasu – aż sama się zdziwiłam jak wiele czasu zajęło mi ostatnio samo przygotowanie się do jego prowadzenia. Dobrze    jest jeszcze mieć coś ciekawego do powiedzenia. Właściwie to najważniejsza, żeby nie powiedzieć jedyna prawdziwa potrzeba. Jeśli nie zainteresujesz swoich czytelników, Twój blog nie odniesie sukcesu. Wiele blogerow cieszy zdobywanie za wszelką cenę jak największej ilości komentarzy, nie trzeba nic mówić i pisać poza standardowym, charakterystycznym dla tychże blogerów zawołaniem: daj komcia ;) to jest wlasnie ten   sekret ktory nikt sie nie chwali/nie przyznaje, lecz kazdy tak robi. Nie przeczę, że zdobycie szerokiej publiczności jest miłe i chyba każdy blogujący autor chciałby by jego twórczość trafiła do jak największej liczby czytelników. Duża liczba komentarzy oczywiście świadczy o dużej popularności bloga, ale nie da się przecież wymusić na odwiedzających zostawiania komentarzy na siłę
Jeszcze zanim powstanie Twój blog, zastanów się na jaki temat chcesz pisać. Oczywiście, możesz najpierw założyć bloga, a dopiero później wymyślić sobie właściwy temat do   pisania, ale o ile Twój blog ma być czymś więcej niż spontanicznym opisem Twoich przeżyć     i wrażeń albo nawet twojej aktualnosci, to nie jest to dobry pomysł. Jednak jeśli blog ma osiągnąć sukces i przyciągnąć szerszą publiczność, to musi być wypełniony treścią, która zainteresuje nie tylko Twoich znajomych i przyjaciół. A po utworzeniu bloga trzeba tworzyć, tworzyć, tworzyć, a nie zastanawiać się dopiero na jaki temat pisać. No chyba że jesteś omnibusem i tworzenie sensownych treści na dowolny temat, dłuższych niż dwie linijki tekstu kilka razy w tygodniu nie sprawi Ci najmniejszego problemu. A skoro tak, to i wybór tematu jest całkowicie dowolny. Możesz pisać o czym tylko chcesz. Najlepszym wyborem będzie coś na czym się dobrze znasz, czym zajmujesz się na co dzień, Twoje hobby, praca, itp. Wiadomo, że na bliski temat można rozmawiać godzinami, a więc można również tworzyć sążniste artykuły na blogu. Pisanie o czymś czym co Cię nie interesuje, nie ma  specjalnie dużo sensu.
Wasze blogi moga byc nie tylko inspiracja dla kogos kto chce spelniac wlasne marzenia a zarazem czytac jak wy to robicie ale jednak to moze byc waz inernetowy pamietnik na ktorym mozecie pisac wasze uczucia oraz dzielic sie nimi z innymi.Uwierz, mimo iż jestem początkująca blogerka to nie chce kogos urazic albo sie tu wymadrzac piszac co jest dobre a co nie, chce was tylko uswiadomic jak bardzo jest wazne to o czym piszecie. Opisalam moja opinie oraz mowiac szczera prawde ktora jest codziennoscia blogerow.

3 komentarze:

 1. Fajnie, fajnie... Czekam na więcej zdjęć ;)
  P.s jesteś bardzo podobna do siostry ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiadomo bo bliznaczki ;* i oczywiście postaram się dodawac wiecej hehe ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. mądre słowa :) denerwują mnie osoby które za wszelką cenę muszą mieć mnóstwo komentarzy, tak naprawdę to przychodzi z czasem.
  xoxo :)

  OdpowiedzUsuń

Dziekuje za kazdy dodany tu komentarz!
Napewno sie odwdziecze :)
Nie toleruje spamu oraz obrazliwych komentarzy!
Trzymajcie sie, Pozdrawiam gorąco !

AddThis