środa, 11 kwietnia 2012

I Love Music

Witam was moje promienne słoneczka, u mnie wszystko ok po nocy a u was? wyspane? ja tam wyspałam się wstałam popołudniu czyli 12 i odrazu zauważyłam słońce z gratem jeden wielki mix ... a teraz aktualnie słońce wali po oknach wiec nie mogę porządnie ustalić moich planów bo ciągle się zmieniają razem z pogoda.
Dzisiaj coś o muzycznych aktualnościach i nie tylko, zapraszam do czytania ;)
Fałszujesz, śpiewając?To ze nie masz słuchu muzycznego ani trochę nie znaczy ze nie uwielbiasz muzyki. Prawie każdy ja kocha.. nie sadzisz? jeden muzykę klasyczna,inny rocka,pop,jazz,soul,techno,heavy metal,reggae. Tacy jesteśmy, tacy byliśmy pewnie od zarania ludzkości.
Czym jest ta magia? Wyraża uczucia człowieka, jego temperament, charakter. Wzrusza, bawi, podnieca i wprawia w amok albo dostarcza przeżyć najgłębszych, niewysłowionych. Może doprowadzić do płaczu i euforii. Nic tak nie porywa wielotysięcznych tłumów jak koncert świetnego zespołu - wprawia w zbiorowe szaleństwo, w stan zbliżony do ekstazy. I nic cie tak nie uspokaja jak ulubiona  melodia w słuchawkach twojego odtwarzacza mp3 - w autobusie, na spacerze, w domu kiedy jesteś zdenerwowana, nieszczęśliwa,samotna.
Byc na bieżąco! - nowych rodzajów muzyki słuchają zazwyczaj młodzi, którzy nie maja jeszcze utrwalonych przyzwyczajeń, jak ich rodzice. Ci bardziej ambitni starają się nadążać za nowościami, melomani obcują z muzyka na okrągło- żyją nią. Jest to rodzaj uzależnienia  -dużo zdrowszy od alkoholu,fajek czy ćpania. Fanatycy szaleją w internecie, przeszukują stacje radiowe, polują na najnowsze CD, latają na koncerty, jeżdżą na muzyczne festiwale.O nowinkach muzycznych trendach, kompozytorach i wykonawcach wiedza prawie wszystko. Wszystkiego nie ogarnie raczej nikt.
Gatunek muzyczny oznacza młodzieżowa przynależność plemienna lub grupowa. Jeśli ci zależy na jakiejś grupie ludzi, nie przyznawaj się ze nie przepadasz za ich kultowa muzyka. To twój wybór!
Musisz przyjąć do wiadomości ze twoi rodzice raczej nie nalezą do twojego plemienia i wola inna muzykę. Nie narzucaj im swoich decybeli. Każdy ma prawo do własnego gatunku muzyki. Czy nie żyjemy w wolnym kraju ?
Przemyśl! Muzyka pozwala wyrazac osobowość aż tak dalece, ze niektórym jej gatunkom odpowiada styl ubioru: chłopcy w workowatych spodniach słuchając na okrągło rapu, a rastamani w dredach ubóstwiają reggae.

Dobre rady ?

  • nie bądź muzyczna terrorystka. Nie podoba ci się muzyka, której słucha kolega ? To spadaj. Komentarze w rodzaju "dno", "beznadzieja" zachowaj dla siebie. Każdy ma prawo do wlasnych upodobań.
  • Ściszaj muzykę w swoim pokoju gdy cie o to proszą domownicy, nie narzucaj się innym.

Wywnioskowane jest jednak jedno muzyka to nie tylko parę slow w texcie ale jednak styl życia ! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziekuje za kazdy dodany tu komentarz!
Napewno sie odwdziecze :)
Nie toleruje spamu oraz obrazliwych komentarzy!
Trzymajcie sie, Pozdrawiam gorąco !

AddThis