poniedziałek, 7 maja 2012

High Heels

Niekoniecznie. Jeśli masz prawie 2 metry wzrostu, wysokie obcasy raczej sobie daruj, zwłaszcza jeśli zakochałaś się w chłopcu filigranowym: miałby do ciebie strasznie daleko.  Obcasy to nie tylko kolorowy buciki z cekinami to tez miłość wielu kobiet.
Kto i po co wymyślił damske obuwie na wysokich obcasach? Zapewne pradawny mężczyzna dla swojej pradawnej kobietki. Żeby miala lekki chod, zgrabna postawę, smukła linie łydek i przede wszystkim żeby dodać jej wzrostu, jeśli była za niska jak na pradawne czasy. Od tego okresu minęło sporo czasu i obecnie, a zwłaszcza w twoim wieku, wysokie obcasy mogą stanowić problem: chłopcy zazwyczaj nie lubią dziewczyn wyższych od siebie. A ty byś chciała patrzeć z góry? daj mu podrosnąć - kiedy cie przegoni, nos co chcesz. 
Kiedy będę duża ... 
A ty, jako mała dziewczynka nie marzyłaś o wysokich obcasach? Nie marzyłaś w ukryciu szpilek swojej mamy, malując się przed lustrem jej szminka? 
Dla dziewczynki obcasy są oznaka kobiecości i elegancji : symbolizują marzenia o dorastaniu i stawaniu się kobietka. Później dorastając, odkryłaś ze buty na niskim obcasie maja wiele zalet. Wysokie obcasy wymagają elegancji, której trzeba się uczyć, innej postawy, innego sposobu poruszania się, innego ubioru, a przede wszystkim chodu. Nie pobiegasz, nie zagrasz w siatkę, nie dogonisz autobusu. Ani nie będziesz stawiać stop w ten sam sposób jak na płaskim obcasie, bo obolałe kostki dadzą ci do wiatru.
Częste chodzenie na wysokich obcasach to ryzyko. Jeśli są bardzo wysokie i chodzisz na nich codziennie, możesz nieodwracalnie zdeformować sklepienie i palce stop lub po prostu nabawić się bólu pleców w wyniku zbytniego ich wyginania. Tym niemniej prawdziwa przyjemnością jest posiadanie ładnej pary butów na wysokich obcasach na rożne wieczorne wyjścia. Na wyjścia mniej eleganckie buty  sportowe do ładnej sukienki również są modne.
A wy jak, posiadacie jakieś ładne błyszczące buciki na obcasie? mmm na pewno macie i na pewno jak każda z nas lubicie je zakładać i czuć się elegancko :)
Buzka :*


4 komentarze:

 1. ja lubię obcasy ale te niskie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. JA LUBIĘ WYSOKIE PLATFORMY ^^ ALE NIESTETY NIE MA TAK DUŻE ROZMIARU -.-

  OdpowiedzUsuń
 3. http://beautiful-remains.blogspot.co.uk/ nowy post zapraszam :)
  obserwujemy? napisz na blogu odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety należę do wysokich dziewczyn i rzadko wysokie buty zakładam, ale ogólnie mam w swojej kolekcji wysokie obcasy :)

  Zapraszam :

  http://widze-czuje-slysze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziekuje za kazdy dodany tu komentarz!
Napewno sie odwdziecze :)
Nie toleruje spamu oraz obrazliwych komentarzy!
Trzymajcie sie, Pozdrawiam gorąco !

AddThis